03 лютого 2022
На Чернігівщині поліція викрила групу осіб, що систематично займалися виробництвом та збутом фальсифікованої горілки
Слідчі Головного управління Нацполіції області спільно з оперативниками сектору кримінальної поліції Новгород-Сіверського районного відділу поліції та управління карного розшуку ГУНП під процесуальним керівництвом прокуратури провели низку санкціонованих обшуків у зловмисників. Вилучено готовий фальсифікат і сировину на понад 150 тисяч гривень.
Слідчі дії відбулися у рамках досудового розслідування провадження, відкритого за частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає відповідальність, серед іншого, за операції з підробленими марками акцизного податку.
Поліцейські встановили, що троє мешканців міста Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівщини в кустарних умовах систематично виготовляли та збували водно-спиртову суміш. Зловмисники маскували сурогат під горілку низки відомих брендів. На пляшки клеїли фальшиві марки акцизного податку. Продаж фальсифікату здійснювали за місцем мешкання, або ж доставляли товар клієнтам за допомогою мікроавтобуса, яким володіє один зі спільників.
В ході санкціонованих обшуків вдома та у господарчих приміщеннях у всіх трьох фігурантів поліцейські виявили та вилучили:
Сумарна вартість вилученого попередньо оцінюється у понад 150 тисяч гривень.
Наразі слідчі поліції готують фігурантам повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
За виготовлення, придбання або інші незаконні операції з підробленими марками акцизного податку українське законодавство передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна.
Триває досудове розслідування.