Музеї міста


 

Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» — державний заклад, що вивчає літературну пам'ятку доби Київської Русі "Слово о полку Ігоревім".Це єдиний в Україні музей, присвячений одному літературному твору. Він являє собою комплекс історичних пам'яток Сіверщини. Створений рішенням Чернігівського обласного виконкому від 27 серпня 1990 на базі краєзнавчого музею та філії Чернігівського історико-архітектурного заповідника (нині заповідник «Чернігів стародавній»). 

Експозиція музею розповідає про те, як було знайдено текст "Слова..." у 1791 році і як відбувалися його дослідження. Кожна зала присвячена основним сюжетним лініям твору, тобто реальній події – походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців. Цей історичний факт описаний у Лаврентіївському та Іпатіївському літописах. З моменту виходу в світ „Слово” користується неабияким інтересом у дослідників та пересічних читачів, надихає художників та поетів. Відкритий широкому загалу більше 200 років тому і досі зберігає в собі багато таємниць і загадок. 

В музеї зберігаються різні видання твору та його переклади іноземними мовами.Серед експонатів: жіночі прикраси, обладунки воїна, примірники одягу часів Київської Русі, колекція монет, карти-схеми тощо (до речі фонди музею налічують більше 40 тис. одиниць зберігання). Окрім залів з постійними експозиціями, в музеї влаштовують тимчасові тематичні виставки, організовують творчі вечори.

До складу музею-заповідника входить:

  • Музей "Слово о полку Ігоревім" на території діючого Спасо-Преображенського монастиря (ХІІ-ХІХ ст.);
  • Краєзнавчий музей;
  • Тріумфальна арка (1786-1787 рр.);
  • Успенський собор (ХVІІІ ст.);
  • Миколаївська церква (ХVІІІ ст.);
  • Торгові ряди та склади (кін. ХVІІІ- поч.ХІХ ст.);
  • Дитинець (Замкова гора, кін. Х ст.);

Контакти :

Телефон: (04658) 2-11-49, 2-15-40
Електронна адреса: [email protected]
Поштова адреса: 16000 Чернігівська обл. м. Н-Сіверський, вул. Монастирська, 1
Сайт: www.ns-slovo.org.ua
Фейсбук


 

Краєзнавчий відділ Новгород-Сіверського історико-культурного заповідника

Краєзнавчий відділ Новгород-Сіверського історико-культурного заповідника знайомить з історією міста, археологією, і природою Сіверського краю.

У відділі історії представлена діорама пізньопалеолітичної Пушкарівской стоянки, а також діорама визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

З флорою і фауною краю експозиція відділу природи знайомить з діорамою "Полісся".

У відділі народознавства розгорнута експозиція "Український побут, одяг і вишивка".

Співробітники музею проводять екскурсії по місту.

Контакти :

Телефон: (04658) 2-15-40
Поштова адреса: 16000 Чернігівська обл. м. Н-Сіверський, вул. Замкова, 3