16000, Україна, Чернігівська обл. м.Новгород-Сіверський, вул. Губернська 2
Тел. (04658)3-14-57
Як порозумітися бджолярам та аграріям?

В приміщенні нового центру підтримки підприємництва і туризму пройшла онлайн-нарада про взаємодію влади, фермерів та бджолярів для запобігання отруєнню бджіл.

 

В нараді взяли участь:

Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України,

Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів,

Оксана Борейко, завідувач сектору розвитку бджільництва управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики,

бджолярі та представники агропідприємств Новгород-Сіверської громади.

 

На онлайн-нараді роз’яснювали Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва»:

  • план породного районування бджіл;
  • порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • порядок реєстрації пасіки;
  • інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин;
  • інструкцію щодо попередження та ліквідацію хвороб і отруєнь бджіл.

 

Одним з головних питань наради стало – створення і робота Комісії із встановлення факту отруєння бджіл. Така постійно діюча Комісія в нашій територіальній громаді створена. Вона розглядає звернення про отруєння бджіл, з’ясовує причини цього отруєння, складає Акт встановлення факту отруєння.

 

Бджолярі та аграрії громади мають завжди тримати зв’язок. Перші – вчасно говорити, коли перевозять бджолосім’ї з одного місця медозбору на інше; другі – заздалегідь повідомляти пасічників про обробку полів і робити це, дотримуючись законодавства України. Тільки за такої умови і бджільництво на Новгород-Сіверщині процвітатиме, і врожаї на полях будуть гарні!