16000, Україна, Чернігівська обл. м.Новгород-Сіверський, вул. Захисників України, 2
Тел. (04658)3-14-57
Декретна відпустка для тата

Декрет для чоловіків в Україні поки що рідкість, а в Європі вже звична практика. У відповідності до частини 7 статті 179 та статті 181 КЗпП України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною. При цьому на них поширюються ті ж права та пільги, які отримує в даному випадку жінка, включаючи безперервність стажу і збереження за ним робочого місця.

 

Відпустка для догляду за дитиною надається вищевказаним особам за їхньою заявою і оформляється наказом (розпорядженням) власника підприємства або уповноваженого ним органу. Додатково слід подати довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки, та довідку з управління праці та соціального захисту населення за місцем її реєстрації про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

 

Статтею 2 Закону України «Про відпустки» визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

 

Так чому б і ні? Якщо у мами виходить краще заробляти гроші, а у тата - виховувати дітей? Забудьте принципи і дурні стереотипи! Якщо і чоловіка, і жінку це влаштовує і всім від цього добре - тоді щастя в особистому житті й успіхів у кар’єрі! Принаймні, тішить той факт, що в нашій країні існує право вибору, і тільки від вас залежить, як ви його використаєте.

 

Статистика:

70% юнаків вважає, що стояти на чолі родини повинен чоловік (тобто думка про рівні відносини не виникає), і стільки ж думає, що кар´єра заважає жінці бути гарною дружиною і матір’ю. Показники соцопитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень - 47% жінок і 44% чоловіків вважають нормальним сидіння чоловіка з дитиною (не сприймають цього взагалі, відповідно, 9% і 10%).

 

Заступник начальника відділу-

державний інспектор праці Т. Черняк