16000, Україна, Чернігівська обл. м.Новгород-Сіверський, вул. Губернська 2
Тел. (04658)3-14-57

Міграційна служба інформує


 

Варто знати!


Плануєте подорож до країн Європи? Гарна ідея, адже 11 червня 2017 року, для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом, тобто Україна отримала статус, який дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.

Але чи подбали ви про оформлення біометричного паспорту для виїзду за кордон?

УДМС у Чернігівській області звертає увагу громадян, що в’їжджати до країн Європейського Союзу без візи  дозволено тільки тим, хто має біометричний паспорт для виїзду за кордон. Останнім часом популярністю користуються такі країни як Греція, Італія, Польща і т.д.

Спитаєте як оформити біометричний документ?
Дуже просто!
Зареєструватися в електронній черзі на сайті Державної міграційної служби України за посиланням https://bit.ly/3t9y8wE
Вчасно прибути до підрозділу міграційної служби з необхідним пакетом документів (перелік документів можна знайти на сайті https://bit.ly/3BBOUaI).
Відслідковувати готовність документу за посиланням https://bit.ly/3zKaJnR

Цікавих вам подорожей!


 

Графік роботи на серпень 2021


Графік роботи на червень 2021 

27.05.2021 Процедура визнання особою без громадянства


24.03.2021 прийнята Постанова КМУ № З17, якою за:rверджено«Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства» (далі - Порядок). Відповідно до Порядку в Україні розпочинаєrься прийом та оформлення документів для осіб, які бажаю набути статус особи без громадянства в територіальних підрозділах/органах Державної міграційної служби України.

Право на звернення за отриманням статусу мають особи, що не можуть отримати паспортний документ у зв'язку із тим, що не розглядаються як громадяни будь-якої держави (п. 2 Порядку), як приклад, можуть бути:

 • колишні громадяни СРСР, які не набули громадянства будь-якої держави; повнолітні особи, які прибули до України дітьми та не змогли отримати нових докуменnв;
 • втратили громадянство на підстав д1ючих законів країни своєї громадянської належносn;
 • представники ромської спільноти та інші.

Подача заяви на визнання особою без громадянства: особисто або ж законним представником.

Звернутися за визнанням особою без громадянства може особа в не залежності від законності перебування на території України.

Разом із заявою при визнання особою без громадянства подаються документи (за наявності):

 • до кумент, що посвідчує особу або дає право на в' їзд чи виїзд з держави;
 • документ, що підтверджує не перебування в іноземному громадянстві;
 • інші документи, що підтверджують факти викладені в заяві.

Вартість послуги: безкоштовно.

На час розгляду заяви про визнання особою без громадянства заявнику видається довідка про звернення за визнання особою без громадянства, що дає право на законність перебування на території України, на строк розгляду заяви (ст. 61 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»

Рішення про визнання особою без громадянства приймається Уповноваженою особою Державної міграційної служби України впродовж 6 місяців з дати подачі заяви, може бути продовжено, але не більше як до 12 місяців.

Набуття статусу особи без громадянства:

 • надає право на документування посвідкою на тимчасове проживання на території України; після 2 років проживання по посвідці на тимчасове проживання, особа без громадянства,
 • має право на отримання дозволу на імміграцію в Україну та документуванням посвідкою на постійне проживання на території України;
 • в подальшому прийняття до громадянства України та інше.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченха 51 А,

тел. 0462-67-69-34 або до найближчого підрозділу ДМС.

«Інозеьщі та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за вннятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України... » ст. 26 Конституції України.


 

27.05.2021 Отримав послугу – залиш відгук!


 


 

19.05.2021 Готуємося до літніх канікул завчасно!


А літо вже скоро! І літні канікули не за горами! Плануючи відпочинок, радимо завчасно потурбуватися про наявність паспорту для виїзду за кордон, у вас та ваших дітей, а також перевірити їх терміни дії, оскільки це є однією із умов для успішного перетину кордону. 
Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити з самого народження! 
Термін виготовлення документу займає до 20 робочих днів (вартість становить 694 грн.), а у терміновому порядку до 7 робочих днів (вартість становить 1046 грн.).

Нагадаємо, що  для того, щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон для дитини одному із батьків необхідно:

 1. Зареєструватися в електронній черзі на сайті ДМС України за посиланням  https://bit.ly/2HROYqX
 2. З’явитися до територіального підрозділу, який вказаний в смс повідомленні при реєстрації в онлайн-черзі з відповідним пакетом документів, а саме: паспортом громадянина України одного з батьків, свідоцтвом про народження дитини (паспортом громадянина України у вигляді ID картки для осіб, які досягли 14-річного віку). У разі оформлення закордонного паспорту дитині, може бути подано 1 фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого відображення особи шляхом сканування. Сплатити за послугу можна як онлайн, так і безпосередньо у самому підрозділі.
 3. Відслідковувати стан виготовлення документу можна за посиланням https://bit.ly/2wufSiQ

Звертаємо увагу, що при досягненні 16 річного віку дитина може самостійно звернутися для отримання даної послуги та надати спеціалісту лише паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

Виникли запитання? Вам завжди допоможе чат-бот ДМС у Viber та Telegram за посиланням  https://bit.ly/2NLECON

Також ви можете звернутися на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185.


 

Графік роботи 

Як працюють підрозділи міграційної служби Чернігівської області в умовах «червоної» зони


  Друзі! Звертаємо увагу, що з 00:00 годин понеділка 29 березня на території Чернігівської області запроваджено "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Таке рішення прийняла 27 березня на позачерговому засіданні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Всі підрозділи міграційної служби області надають послуги у звичайному режимі https://bit.ly/3wivMga при умові дотримання рекомендацій МОЗ (перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань), проте такі підрозділи як Носівський РС та Менський РС тимчасово надають послугу лише з видачі готового документу! Запис до електронної черги у даних підрозділах призупинено!

  Звертаємося з проханням за можливості утриматися від відвідування підрозділів міграційної служби області без нагальної потреби, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Телефон гарячої лінії УДМС Чернігівської області 0462-666-185


 

Графік роботи на 8 Березня 

Готуємося до ЗНО-2021


Нагадуємо, що з 01 лютого 2021 року розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, яка триватиме до 05 березня 2021 року https://bit.ly/3pGhbal

Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні  потрібно виконати низку послідовних дій, зокрема підготувати необхідні документи, одним із яких є паспорт громадянина України.

 

Отже, як отримати паспорт громадянина України вперше в 14 років?

 • зареєструватися в електронній черзі на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://bit.ly/3oHE77Q обравши будь-який підрозділ міграційної служби незалежно від місця реєстрації дитини;
 • з’явитися у вказаний час до обраного підрозділу з пакетом документів, а саме: паспорт громадянина України одного з батьків, свідоцтво про народження та ідентифікаційний код (за наявності). УВАГА! Якщо дитина ще не отримувала ідентифікаційний код, оформлення його можна здійснити одночасно з подачею документів на оформлення ID-картки, повідомивши працівника територіального підрозділу ДМС.

Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО.

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://bit.ly/2LhSGhO

Завідувач Новгород-Сіверського РС УДМС  України в Чернігівській області 

Сергій КОВАЛЕВСЬКИЙ


 

Вартість 

Графік роботи 

 Графік роботи 

Готуємося до виборів завчасно!


  УДМС України в Чернігівській області нагадує, що 25 жовтня 2020 року відбудуться чергові місцеві вибори, а тому саме час перевірити дійсність свого паспорта громадянина України для реалізації свого виборчого права. Прийти на вибори ви маєте право як з паспортом громадянина України у вигляді книжечки (головне, щоб своєчасно була вклеєна фотокартка при досягненні 25-и чи 45-ти річного віку),  так і у вигляді сучасного документу ID-картки. Важливим є також цілісність даних документів (відсутність пошкоджень або цікавих малюнків вашої малечі).

  Наразі нагадаємо, що оформити новий паспортний документ  під час  дії карантину можна у будь-якому підрозділі міграційної служби за місцем звернення, тобто незалежно від реєстрації місця проживання. Новий паспортний документ у вигляді ID-картки виготовляється у терміновому порядку до 10 робочих днів та нетерміновому – до 20 робочих днів. Для реєстрації в електронній черзі перейдіть за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/online.html

  Виникли запитання? Телефонуйте! Номер телефону гарячої лінії УДМС України в Чернігівській області залишається незмінним:  (0462) 666-185.

Також повідомляємо, що Новгород-Сіверський РС УДМС України в Чернігівській області буде працювати 25 жовтня 2020 року (день виборів) з 08.00 до 20.00 для видачі готових паспортів громадянина України (ID-картки) та паспортів громадянина України у вигляді книжечки з вклеєною фотокарткою.


 

Оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-картки


Оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-картки має право кожен громадянин, бо це сучасно і практично у повсякденному житті.

Новий та сучасний документ – паспорт громадянина України, має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, відцифрована фотографія, підпис та відбитки пальців. А це означає, що ніхто крім власника ID-картки не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки. Це є найперша перевага у оформленні ID-картки.

Візуально на самій ID-картці можна побачити: назву держави; назву документа; прізвище та ім’я українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові  – лише українською. Причому написання латинською мовою ви можете проконтролювати і узгодити його із уже наявним закордонним паспортом громадянина України. На ID-картці висвітлена наступна інформація:

 • назва держави;
 • назва документа;
 • прізвище, ім'я та по батькові особи;
 • стать;
 • громадянство;
 • дата народження;
 • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
 • номер самого документа;
 • дата видачі документа;
 • дата закінчення строку дії документа;
 • орган, що видав документ (код підрозділу);
 • місце народження;
 • відцифрований образ обличчя особи;
 • відцифрований підпис особи;
 • податковий номер;
 • відцифроване зображення обличчя
 • за згодою особи можуть вноситись відбитки пальців рук.

  Тобто дуже зручно, що ідентифікаційний код також візуально нанесений на ID-картку і папірець з кодом носити з собою не потрібно, що є також значною перевагою паспорта.

  А діти при досягненні 14 років можуть одночасно оформити і отримати як паспорт так і номер платника податків, витративши до 15 хвилин часу на заповнення заяви. Дана послуга є безкоштовною.    

  На електронний носій ID-картки буде внесено все те саме, що й візуально можна побачити на картці, проте додаватиметься змінна інформація. А це означає, що кожного разу немає необхідності змінювати документ, що є наступною перевагою ID-картки. До змінної інформації належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей.                Будь-які зміни, які відбуваються у житті  громадян, а саме: одруження чи розірвання шлюбу, народження дітей, переїзд у нове житло, чи інше місто України – будуть у хронологічному порядку додаватись на електронний носій без потреби заміни документа.

  Ще однією перевагою та великим плюсом у оформленні ID-картки є те, що процедура оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконана набагато швидше, так як дані заявника вже внесені в Державний демографічний реєстр.

  Наступна перевага  – це можливість отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на чіп ID-картки. Адже саме завдяки такій можливості відкривається доступ до різноманітних електронних сервісів державних органів, до адміністративних і банківських послуг, до можливості починати та вести бізнес, не виходячи з дому. Таку послугу можна отримати у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби маючи саме сучасний ID-паспорт. Електронний ключ (КЕП) видається на 2 роки. Внесення електронного ключа до ID-картки є безкоштовним та займає близько 5 хвилин.

  Оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки вперше   можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби України за місцем реєстрації. У подальшому, тобто при втраті ID-картки, зміни прізвища, зміни інформації на чіпі паспорта, внесення електронного підпису чи інших причин можна звернутися у будь-який підрозділ вже незалежно від місця реєстрації.

  ID-картка це сучасно і практично. Оформлюйте та користуйтеся всіма перевагами. Чекаємо на вас у Новгород-Сіверському РС УДМС України в Чернігівській області за адресою: м. Новгород-Сіверський, вул. Губернська, 10, телефон (04658) 2-11-20.

Завідувач Новгород-Сіверського РС УДМС України в Чернігівській області

 Сергій КОВАЛЕВСЬКИЙ


 

Нова послуга від Державної міграційної служби України


  З 28.05.2020  підрозділами  ДМС, ДП «Документ» та ЦНАП ( в Чернігівській області це Чернігівський та Прилуцький) запроваджується реалізація експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини шляхом забезпечення можливостей фізичним особам віком від 14 до 18 років під час оформлення паспорта громадянина України вперше за їх бажанням одночасно зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків платником податку без заповнення та подання облікової картки фізичної особи-платника податків чи будь-яких інших документів.

  Послуга надається безкоштовно,  за умови наявності зареєстрованого місця проживання. При оформленні ID-картки працівником ДМС або ЦНАП фіксується бажання особи отримати РНОКПП.  При цьому паспорт оформлюється із внесенням даних про РНОКПП на картку.

  У разі непідтвердження наданої інформації паспорт оформлюється без внесення даних про РНОКПП та особі надається повідомлення про необхідність звернення до контролюючого органу для реєстрації платником податків або внесення змін до Державного реєстру.

  Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО

  У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185


 

Міграційна служба послаблює карантинні обмеження


 

  З 25.05.2020 року УДМС України в Чернігівській області та підпорядковані територіальні підрозділи працюватимуть у звичайному режимі, за звичайним графіком https://dmsu.gov.ua/chernihiv.

  Надання адміністративних послуг, а також прийом громадян буде здійснюватися за всіма напрямками діяльності міграційної служби, але з урахуванням перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань.

  Оскільки відновлює свою роботу і електронний сервіс «Електронна черга» на сайті ДМС, то хочемо нагадати як же просто ним скористатися. Потрібно лише перейти за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/online.html , обрати послугу яку бажаєте отримати, підрозділ, дату та час. Підтвердженням вдалої реєстрації в електронній черзі буде смс-повідомлення, яке надійде вам на телефон. Якщо раптом виникають якісь перебої в роботі даного сервісу, ви можете скористатися тел. служби технічної підтримки сервісу «Електронна черга»: (097) 470-05-05, (066) 470-05-05, (073) 470-05-05.

  Важливо! Система електронної черги не допускає запізнення! У випадку Вашої відсутності у приміщенні підрозділу ДМС у момент виклику, Ваш запис до електронної черги буде анульовано системою.

  Нагадаємо, що телефон гарячої лінії УДМС України в Чернігівській області залишається незмінним 0462-666-185.


 

У зв’язку з тим, що карантин продовжено до 22.05.2020 року


Шановні друзі! У зв’язку з тим, що карантин продовжено до 22.05.2020 року, хочемо нагадати, що УДМС України в Чернігівській області та підпорядковані територіальні підрозділи надають адміністративні послуги суб’єктам звернення у ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ та за ОКРЕМИМ ГРАФІКОМ https://bit.ly/2wdUDay

Обслуговування суб’єктів звернення на період дії карантину здійснюється  за такими напрямами:

 • Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) замість втраченого або викраденого (у тому числі оформлення ID-картки замість втраченого або викраденого паспорта громадянина України у формі книжечки).
 • Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
 • Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.
 • Оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їзжаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.
 • Посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
 • Отримання виготовлених документів, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, сформованих довідок, витягів, тощо – у звичайному порядку, згідно режиму роботи підрозділу ДМС.

 

Телефони для довідок та консультацій:

оформлення паспортних документів – (0462) 666-140; (0462) 653-218;

питання громадянства – (0462) 653-227;

запобігання нелегальній міграції – (0462) 676-934;

шукачі захисту – (04622) 3-34-91;

питання оформлення посвідок – (0462) 653-223;

з питань роботи територіальних підрозділів (телефонна «гаряча лінія» – (0462) 666-185.


 

Графік роботи на травневі свята Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області та територіальних підрозділів управління.


 

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області матиме вихідні дні 01 та 11 травня 2020 року. 30 квітня та 08 травня 2020 року робочий день буде скорочено на одну годину. Територіальні підрозділи матимуть вихідні дні 01, 03, 04, 09, 10 та 11 травня 2020 року. 30 квітня та 08 травня 2020 року робочий день буде скорочено на одну годину.


 

Графік роботи на Великдень


  У зв'язку з святкуванням Великодня Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області та Новгород-Сіверський РС УДМС України в Чернігівській області будуть працювати за наступним графіком: Управління матиме вихідні дні з 18 по 20 квітня; Новгород-Сіверський РС УДМС України в Чернігівській області матиме вихідні з 19 по 21 квітня.

  18 квітня робочий день у Новгород-Сіверському РС УДМС України в Чернігівській області скорочений на 1 годину.
Наразі, нагадуємо, що на період дії карантинних заходів міграційна служба Чернігівщини  надає адміністративні послуги у ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ та за окремим графіком. Детальніше за лінком  https://dmsu.gov.ua/news/region/7026.html


 

У зв’язку з карантином встановлено наступний режим обслуговування суб’єктів звернення


   УДМС України в Чернігівській області інформує, що у зв’язку з карантином встановлено наступний режим обслуговування суб’єктів звернення, з яким ви можете ознайомитися на лінком: https://docs.google.com/…/1RLxVHotA61-vgyNvG3PDZbZTbH…/edit…

Крім того, повідомляємо, що обслуговування суб’єктів звернення на період дії карантину здійснюється у ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ за такими напрямами:

 • Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) замість втраченого або викраденого (у тому числі оформлення ID-картки замість втраченого або викраденого паспорта громадянина України у формі книжечки).
 • Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
 • Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.
 • Оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їзжаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.
 • Посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
 • Отримання виготовлених документів, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, сформованих довідок, витягів, тощо – у звичайному порядку, згідно режиму роботи підрозділу ДМС.

Телефони для довідок та консультацій:

розгляд звернень громадян – (0462) -653-212;

оформлення паспортних документів - (0462) -666-140; (0462) -653-218

питання громадянства - (0462) -653-227

запобігання нелегальній міграції - (0462) -676-934

шукачі захисту - (04622) -334-91

питання оформлення посвідок - (0462) -653-223

з питань роботи територіальних підрозділів – (0462)-666185


 
 

Що ж таке кваліфікований електронний підпис  (КЕП)


  Якщо коротко, то КЕП - це один із видів електронного підпису, за допомогою якого можна ідентифікувати підписувача. Віднедавна, всі власники ID-карток вже мають можливість отримати послугу з внесення КЕП на чіп в паспорті громадянина України у формі ID-картки. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби та БЕЗКОШТОВНО отримати дану послугу. Звертаємо увагу, що для запису КЕП вам знадобиться PIN 2 (формується вами особисто при оформленні ID-картки).

  КЕП внесено до безконтактного електронного носія (БЕН) ID-картки з метою забезпечення отримання громадянами України адміністративних послуг, що надаються в електронному вигляді, а також для забезпечення прав громадян України при укладанні цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформленні доручень іншим особам для представництва перед третьою особою, посвідчення особи власника паспорта та підтвердження громадянства України із застосуванням КЕП.

  При цьому БЕН ID-картки є захищеним носієм особистих ключів та використовується з метою здійснення комплексу заходів, пов’язаних з ідентифікацією особи та накладенням кваліфікованого електронного підпису з шифруванням.

  Важливо знати, що КЕП не є обов’язковим, і вноситься лише за вашим бажанням, але не раніше від дати виповнення вам 18 років.

Більше інформації за лінком https://dmsu.gov.ua/news/dms/6686.html

Завідувач Новгород-Сіверського РС УДМС України  в Чернігівській області

Сергій КОВАЛЕВСЬКИЙ