Психологічна реабілітація 


  Психологічна реабілітація – це допомога людині у відновленні після тяжкого стресового періоду чи подій, відновлення душевних сил і ресурсів для подальшого життя, для повноцінного виконання нових життєвих завдань.

  Учасники антитерористичної операції мають можливість отримати безкоштовну психологічну реабілітацію в реабілітаційних установах, які включені до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057 Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб".

  Тому будь-який учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій (особи з інвалідністю внаслідок війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, має право звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації із заявою для отримання направлення до реабілітаційної установи.

 

Умови надання послуг:

  Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), із заявою, складеною в довільній формі, до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, та пред’являє оригінали таких документів .

  На сьогоднішній день управлінням соціального захисту населення, сім'ї   та праці Новгород-Сіверської міської ради прийнято рішення про включення  до переліку чотирьох оздоровчих закладів, які будуть надавати такі послуги для учасників антитерористичної операції.

 

Перелік суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації у 2021 році

№п/п

Назва реабілітаційної установи

Адреса реабілітаційної установи

Контактний телефон закладу

Електронна пошта, сайт

Послуги надаються

1

Дочірне підприємство «Півден -Курорт –Сервіс»,санаторій «Орізонт»

67780,

Одеська обл.

,м Білгород -Дністровський , смт Сергіївка , вул.Гагаріна ,1а

(код 04849)

4-76-57

6-73-02

0504953002

0504953001

orizont12@ukr.net

Для однієї особи та у складі груп: почасово, в умовах стаціонару

2

Товариство з обмеженою відповідальністю "Комплекс оздоровлення та відпочинку" "Ірбіс"

75700,

Херсонська обл.

м. Скадовськ,

вул. Поповича, 1

0508402555

0663162644
0553750127

irbis.skadovsk@

gmail.com
 

Для однієї особи та у складі груп: почасово, в умовах стаціонару

3

ПрАТ "Укрпроф-оздоровниця"

ДП " Санаторій "Верховина"

90033, Закарпатська обл., Міжгірський район,

 с. Сойми,1

(03146)

2-60-44

sojmy@ukr.ner

Для однієї особи та у складі груп: почасово, в умовах стаціонару

4

ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ПАТЛОЗП «Укрпрофздравниця»

75 700,

Херсонська обл., м. Скадовськ,

вул. Набережна,1

(05537)

5-22-93

S_skadovsk@

ukr.net

Для однієї особи та у складі груп: почасово, в умовах стаціонар


 

 

ДП „Санаторій для дітей з батьками „Скадовськ” пропонує санаторно-курортне лікування для осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій (АТО) та  послуги із психологічної реабілітації для учасників АТО, осіб з інвалідністю загального захворювання.

 

  ДП „Санаторій для дітей з батьками „Скадовськ” дає згоду та гарантує надання послуг санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації, а також готовність до укладання трьохсторонніх договорів.

Докладніше у документі: Психологічна реабілітація учасників АТО 2020 Скадовськ .doc


До уваги діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України, що постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України

 

  За інформацією департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, у липні поточного року Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Офіс Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні за підтримки Міністерства молоді та спорту України започатковують проведення Програми активної реабілітації «Повернення до життя». Метою проведення Програми є реабілітація діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України, що постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України та повернення їх до активного життя у суспільстві. Термін реалізації Програми: липень 2016 року – грудень 2017 року.

Зазначену програму планується реалізовувати на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру у Львівській області, унікального об’єкта фізкультурно-оздоровчої реабілітації людей з інвалідністю. Цільовою групою стануть військові та бійці добровольчих батальйонів, які отримали важкі поранення у зоні проведення АТО (мають відповідні підтверджуючі документи: посвідчення учасника бойових дій/інваліда війни або документи про поранення чи каліцтва, отримані під час проведення АТО). Групи формуватимуться за нозологічним принципом: порушення опорно-рухового апарату, в тому числі ампутації кінцівок, травма хребта та спинного мозку, порушення зору, черепно-мозкові травми тощо. Реабілітаційний курс розрахований на 12 днів (два тижні) для кожної особи, з можливістю повтору (за необхідності) через 3-5 місяців. Перший табір буде проведено з 27 липня по 7 серпня 2016 року. Для участі у таборі необхідно заповнити анкету-заявку учасника табору, яку розміщено на веб-сайті Національної Асамблеї інвалідів України.


КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ?

 

З юридичних питань:

Юридичний відділ міської ради: (04658) 2-14-58

 

З питань отримання земельної ділянки:

Відділ містобудування та архітектури та відділ земельних відносин міської ради: (04658) 2-15-90

 

З питань соціального захисту та пільг:

Управління соціального захисту населення, сім’ї та праці: (04658) 2-39-80

 

З питань вимагання коштів та інші корупційні діяння посадових осіб:

Гаряча лінія Служби безпеки України у Чернігівській області:

(0462) 676-208

 


ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ "На допомогу захисникам Батьківщини"

Брошюра broshyra dsato 2015.pdf

 


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо проведення агітаційно-роз’яснювальної роботи Центрами надання допомоги учасникам АТО, утвореними при місцевих державних адміністраціях (Районними (міськими) центрами зайнятості населення Державної служби зайнятості)

Додаток Методичні рекомендації.doc

 Посібник АБВ Збройний конфлікт у термінах.pdf