back

Про Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на території населених пунктів Новгород-Сіверської міської ради

16 вересня 2020

Відповідно до рішення, прийнятого на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, яким встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19 1  

1. Головам виборчих комісій рекомендується організувати:

1.1. Проведення опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій.

1.2. Розміщення на вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування антисептики для рук.

1.3. Обладнання місць для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

1.4. Нанесення розмітки, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра у приміщеннях для голосування. Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів. Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

1.5. дотримання членами виборчої комісії повинні фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосування фізичних бар’єрів, наприклад, прозорі екрани;

1.6. Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами не рідше одного разу на 2 години та вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції  усередину виборчої скриньки.

1.7. Дотримання виборцями і протиепідемічних заходів, обробки рук дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебування у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

1.8. Проведення заключної дезінфекції у приміщенні виборчої комісії після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування.

2. Особам, які приймають участь у виборах рекомендувати:

2.1. Не брати дітей до виборчих дільниць.

2.2. Користуватися особистою ручкою.

2.3. Виборцям, які перебувають на самоізоляції,  здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Також засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

3. У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.

4. У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

5. Рекомендувати КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ ім. І. В. Буяльського»:

5.1. Членам виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці, офіційним спостерігачам, поліцейським не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.