Новгород-Сіверська міська рада
Анонси

  Назад

  Чи відбудеться покращення в сфері надання нотаріальних послуг для мешканців сільської місцевості?

  Про нові ініціативи Міністерства юстиції України говорили 02 листопада на семінарі, що відбувся в Новгороді-Сіверському в районній державній адміністрації за участі фахівців Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, керівництва міста та району, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ.

  Питання забезпечення якісними державними нотаріальними послугами на даний час як ніколи актуальне для мешканців сільської місцевості. Новий законопроект Міністерства юстиції, який вже зареєстрований у Верховній Раді, передбачає запровадження інституту уповноважених осіб Міністерства юстиції.

  Як пояснив начальник Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк, цей законопроект є соціально значущим, адже покликаний полегшити отримання нотаріальних послуг жителям сільської місцевості.

  Для багатьох мешканців сіл реалізувати своє право на оформлення спадщини створює низку незручностей та проблем. Як зазначила начальник відділу з питань нотаріату Оксана Железняк, нові фахівці будуть оформлювати права спадщини і дарування, реєструватимуть акти цивільного стану (видача свідоцтв про народження і смерть), засвідчуватимуть вірність копій документів. Уповноважені особи Мін’юсту вчинятимуть ці нотаріальні дії в селах, селищах, селищах міського типу та містах районного значення лише в межах району. За прогнозами фахівців до кінця року цей законопроект мають прийняти. На завершення семінару обговорили проблемні питання, що турбували присутніх громадян.

  Назад  Як Ви уявляєте облаштування території перед будівлею міської ради?