Новгород-Сіверська міська рада
Анонси
  ГОЛОВНА

  Назад

  ========================================================

  Міський голова: Бондаренко Олег Анатолійович

  Адреса міської ради: 16000, м. Новгород-Сіверський, вул.Губернська,2

  Тел.: (04658) 31156; 21564; факс: 21157

  e-mail: ns_gorsovet@ukr.net

  сайт: http://ns-mrada.cg.gov.ua/

  Новгород-Сіверський – місто обласного значення, районний центр Чернігівської області, розташоване на північному сході Чернігівської області, розташоване на горбах мальовничого берега р. Десни. Назва міста дійшла до нас у первісному вигляді і походить вона від укріплення Новий Городок, що виникло на старому городищі сіверян.

  11 березня 2014 року прийнята постанова Верховної Ради України №865-VII ”Про віднесення міста Новгород-Сіверський Новгород-Сіверського району Чернігівської області до категорії міст обласного значення”.

  Перші згадки про Новгород-Сіверський датовані 989 роком. На території князівства, що становила понад 160 тисяч км2., знаходилося 300 городищ та понад 40 літописних міст, у тому числі Курськ, Брянськ, Стародуб, Рильськ, Путивль. За красою та значенням Новгород-Сіверський, як сіверська столиця, не поступався іншим стольним князівським градам, а династія новгород-сіверських князів відігравала помітну роль у політичному житті Київської Русі. З Новгород-Сіверським пов’язана перша згадка про Москву, про героя ”Слова о полку Ігоревім” – князя Ігоря Святославовича.

  На згадку про славетного князя Ігоря Святославовича в основу планування древньої частини міста закладено літеру «И», яку складають сучасні вулиці Козацька, Леніна та Карла Маркса. Жодне інше місто світа не має подібної схеми планування.

  З тих давніх часів новгород-сіверці протягом 10-ти віків протистояли татарським ордам, литовським феодалам, кримським ханам, військам Лжедимитрія, шведам, німецько-фашистським загарбникам. Десять разів вороги знищували, палили і розоряли Новгород-Сіверський. Але кожного разу завдяки архегенетичній силі минулих надбань, сіверяни завзято відбудовували, відроджували свій край для себе і прийдешніх поколінь, плугом і мечем продовжуючи його героїчний літопис.

  Цілий комплекс безцінних архітектурних шедеврів надають дивовижної неповторності місту. Неможливо уявити Новгород-Сіверський без Спасо-Преображенського монастиря, комплексу культових, громадських і господарських споруд XII-XVII століть. Душею і серцем комплексу є Спасо-Преображенський собор, видатна пам’ятка архітектури доби класицизму, споруджений за проектом видатного архітектора Джакомо Кваренги у 1791-1796 роках. Тут знаходиться могила останнього гетьмана України – графа О.К.Розумовського. Відреставрований собор вражає своєю красою і величчю. У 1990 році в архітектурному комплексі колишньої обителі відкрито єдиний не лише в Україні, а і поза її межами історико-культурний заповідник «Слово о полку Ігоревім».

  Зразком оборонного мистецтва XVII століття є збудовані у 1680 році муровані стіни з вежами загальною довжиною 800 м. Улюбленою серед численних відвідувачів є Північна вежа, з висоти якої розгортається чаруючий краєвид деснянських просторів.

  Різноманітні традиції зодчества різних епох демонструють інші численні архітектурні пам’ятки: Успенський собор (XVIII ст.), унікальна пам’ятка дерев’яної архітектури Микільська церква (1760р.), велична Тріумфальна арка (1787р.), споруджена за проектом Джакомо Кваренги, на честь перебування у Новгороді-Сіверському Катерини II.

  Про талант, майстерність зодчих пізніших часів свідчать будівлі Торгових рядів з підвалами і аркадною галереєю на фасаді, колишні купецькі будинки, будівлі чоловічої та жіночої гімназій.

  Значний інтерес становлять сучасні пам’ятники князю Ігорю, літописному Бояну, Ярославні, Богдану Хмельницькому, русичам-захисникам рідної землі, які прикрашають наймальовничіші куточки міста.

  Героїка Великої Вітчизняної війни зафіксована в скульптурній композиції «Жертвам фашизму», яка розташована біля стін Спасо-Преображенського монастиря, перетвореного під час фашистської окупації в концентраційний табір, а в парку ім. Т.Г.Шевченка на Алеї героїв встановлено погруддя дев’ятьох героїв Радянського Союзу, уродженців Новгород-Сіверщини, які удостоєні цього високого звання за мужність і подвиги, проявлені в боротьбі з ворогом під час Великої Вітчизняної війни. Це – В.Є.Акуленко, І.Д.Курганський, А.С. Комоса, Б.О. Майстренко, П.І. Максиміхін, Ф.Н. Радус, І.Т. Тимошенко, П.Д.Шарпило, І.Г.Ященко.

  Святими місцями для міста є стела – пам’ятник воїнам-визволителям, який височить у центрі та багатотисячне поховання військовополонених і новгород-сіверців у районі Покровщини.

  Плідний внесок у вивчення початкового періоду Сіверської землі внесли вчені-археологи Д.Я.Самоквасов, М.В.Воєводський, Б.О.Рибаков, І.П.Підоплічко, О.Н.Мельниковська та багато інших.

  Завдяки своїй унікальній історії та безцінного скарбу пам’яток археології, архітектури, культури місто включене до системи туристсько-краєзнавчих маршрутів “Намисто Славутича”.

  Багато видатних діячів науки, культури, мистецтва здобували освіту в Новгород-Сіверській чоловічій гімназії, що була заснована на початку XIX століття і свого часу вважалася кращою в Малоросії. Серед її випускників К.Д. Ушинський – видатний педагог, засновник педагогічної науки, М.О. Максимович – вчений-енциклопедист, перший ректор Київського університету, вчений-винахідник М.І.Кібальчич, відомі письменники М.Чалий, П.Куліш, Я. Костецький, історик та археолог, професор Д.Я.Самоквасов, скрипаль і композитор Г.А.Рачинський, відомий педагог В.М.Сорока-Росинський, хірург І.В.Буяльський та багато інших. В історії Новгород-Сіверщини – ключ до її неповторності.

  Можливості міста, невичерпані, як не вичерпна глибина його історії. Та попри значні резерви, культурно-історичну цінність, ця земля залишається практично невідомою за межами області.

  Корисні копалини: крейда, пісок, глина

  Територія - 2156 га

  в т.ч.: земель державної власності – 2038,39 га

  земель комунальної власності –

  земель приватної власності – 117,61 га

  Відстань до обласного центру

  шосейним шляхом – 176 км

  залізницею – 287 км

  Через місто проходять:

  - автомобільна дорога державного значення КПП "Миколаївка" – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП "Катеринівка"; - залізнична колія, що сполучає м. Семенівка Чернігівської області та пгт. Терещенська Сумської області.

  На території міста функціонує залізнична станція ”Новгород-Сіверський” Південно-Західної залізниці та надає послуги з перевезення пасажирів та вантажів.

  У 2005 році побудований новий сучасний залізничний вокзал.

  Кількість населення станом на 01.01.2015 -13750

  Місцева рада утворена у 1923 році

  На території міста розташовані такі підприємства:

  ПрАТ ”Новгород-Сіверський сирзавод” , види продукції: масло вершкове, сир сичужний, сир плавлений;

  ПрАТ ”Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів”, види продукції: крейда технічна марки ММ-2, ММС-1, ММС-2;

  ДП ”Новгород-Сіверське лісове господарство”, види продукції: деревина, уздовж розпиляна чи розколота, розділена на частини чи лущена, завтовшки більше 6 мм; вікна та їх рами, двері балконні та їх рами, двері та їх коробки та пороги, з деревини;

  ДП ”Новгород-Сіверський райагроліс”, види продукції: деревина, уздовж розпиляна чи розколота, розділена на частини чи лущена, завтовшки більше 6 мм; вікна та їх рами, двері балконні та їх рами, двері та їх коробки та пороги, з деревини;

  ТОВ ”Новгород-Сіверська торгова компанія”, види продукції: паливні брикети та гранули з деревини;

  ТОВ ”Фабрика технічних та фільтровальних тканин ”Ревтекс” (зареєстровано 12.08.2014 ТОВ ”Харківтехноткань” на базі ПП ”Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика”), види продукції: тканини бавовняні, тканини з хімічних волокон;

  ПП ”Новгород-Сіверський Енергосервіс”, види продукції: послуги з ремонту й техобслуговування трансформаторів, послуги з ремонту й техобслуговування апаратури;

  ПП ”Берест”, види продукції: меблі дерев’яні.

  Основні історичні та історико-архітектурні пам’ятки:

  1. Комплекс Спасо-Преображенського монастиря.

  2. Успенський собор пам’ятка архітектури (17-18ст. – діючий).

  3. Миколаївська церква пам’ятка архітектури (18ст. – діюча).

  4. Тріумфальна арка пам’ятка архітектури (18 ст.).

  5. Торгові ряди та склади пам’ятка архітектури (кінець 18 ст.).

  На території міста функціонують такі культові споруди:

  1. Успенський Собор, вул. Соборна.

  2. Миколаївська Церква, вул. Коротченка, 10.

  3. Спасо-Преображенський монастир, вул. Пушкіна, 1.

  Станом на 01.03.2015 у користуванні Новгород-Сіверської міської ради перебувають пам’ятники, що знаходяться на державному обліку, а саме: 33 пам’ятки історії та культури, 10 – археології.

  Назад  20 Квітня 2018 12:20
  Для оперативного надання громадянам консультацій у сфері виконання судових рішень про стягнення аліментів та про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов'язаних з трудовими правовідносинами, при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області діють телефонні гарячі лінії. Посадові особи, що консультують з даних питань: Ніконова Анна Петрівна, щоденно з понеділка по п'ятницю, від 8:30 до 13.00 години, тел.(0-22)774-515, виконання судових рішень про стягнення аліментів та Олєйнікова Людмила Миколаївна, щоденно з понеділка по п'ятницю, від 8:30 до 13:00 години, тел. (0-22)676-738, виконання судових рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов'язаних з трудовими правовідносинами.

  03 Травня 2017 15:13
  До відома мешканців міста Новгород-Сіверський. З 08 травня 2017 року розпочинається рух міського автобусу за маршрутом: Автостанція – Площа –Покровщина – Дачна. Розклад руху автобусу (ранковий): Автостанція 06 год. 50 хв. - Площа 07 год. 05 хв. - Покровщина 07 год. 35 хв.. - Площа 08 год. 05 хв. - Дачна 08 год. 30 хв.. Розклад руху автобусу (вечірній): Автостанція 17 год. 00 хв. - Площа 17 год. 15 хв.. Покровщина 17 год. 45 хв. - Площа 18 год. 15 хв.. Вартість квитка на проїзд в міському автобусі становить 0.01 грн. Періодичність руху - 1, 2, 3, 4, 5 днях тижня.

  01 Січня 2017 18:17
  Розклад руху потягу Суми-Новгород Сіверський: Потяг №329 м.Суми відправлення 15:42 м.Шостка прибуття 20:17 відправлення 20:40 м. Новгород-Сіверський прибуття 21:25 Потяг №330 м.Новгород-Сіверський відправлення 22:05 м.Шостка прибуття 22:50 відпралення 23:13 м. Суми прибуття 04:10 Потяг курсує по понеділках, середах, четвергах, суботах. Ціна квитків: купе - 142,03 грн. плацкарт - 100,74 грн. Ціни коливаються в залежності від бажання пасажирів отримати білизну,чай.

  01 Липня 2016 14:00
  До відома мешканців міста Новгород-Сіверський. З 01 липня 2016 року розпочав рух міський автобус. Вартість квитка на проїзд в міському автобусі становить 0,01 грн. РОЗКЛАД РУХУ МІСЬКОГО АВТОБУСУ 6 год. 55 хвилин. АТП - Площа; 7 годин 10 хвилин Площа - Радгосп; 7 годин 25 хвилин Радгосп - Площа; 7 годин 40 хвилин Площа - Льонозавод; 7 годиг 55 хвилин Льонозавод -Площа; 8 годин 10 хвилин Площа - АТП. РОЗКЛАД РУХУ МІСЬКОГО АВТОБУСУ 16 годин 55 хвилин АТП - Площа; 17 годин 05 хвилин Площа - Льонозавод; 17 годин 20 хвилин Льонозавод - Площа; 17 годин 35 хвилин Площа - Радгосп; 17 годин 50 хвилин Радгосп - Площа; 18 годин 05 хвилин Площа - АТП.

  Як Ви уявляєте облаштування території перед будівлею міської ради?