Новгород-Сіверська міська рада
Анонси

  ГОЛОВНА

  Назад

  ========================================================

  Міський голова: Бондаренко Олег Анатолійович

  Адреса міської ради: 16000, м. Новгород-Сіверський, вул.Губернська,2

  Тел.: (04658) 31156; 21564; факс: 21157

  e-mail: ns_gorsovet@ukr.net

  сайт: http://ns-mrada.cg.gov.ua/

  Новгород-Сіверський – місто обласного значення, районний центр Чернігівської області, розташоване на північному сході Чернігівської області, розташоване на горбах мальовничого берега р. Десни. Назва міста дійшла до нас у первісному вигляді і походить вона від укріплення Новий Городок, що виникло на старому городищі сіверян.

  11 березня 2014 року прийнята постанова Верховної Ради України №865-VII ”Про віднесення міста Новгород-Сіверський Новгород-Сіверського району Чернігівської області до категорії міст обласного значення”.

  Перші згадки про Новгород-Сіверський датовані 989 роком. На території князівства, що становила понад 160 тисяч км2., знаходилося 300 городищ та понад 40 літописних міст, у тому числі Курськ, Брянськ, Стародуб, Рильськ, Путивль. За красою та значенням Новгород-Сіверський, як сіверська столиця, не поступався іншим стольним князівським градам, а династія новгород-сіверських князів відігравала помітну роль у політичному житті Київської Русі. З Новгород-Сіверським пов’язана перша згадка про Москву, про героя ”Слова о полку Ігоревім” – князя Ігоря Святославовича.

  На згадку про славетного князя Ігоря Святославовича в основу планування древньої частини міста закладено літеру «И», яку складають сучасні вулиці Козацька, Леніна та Карла Маркса. Жодне інше місто світа не має подібної схеми планування.

  З тих давніх часів новгород-сіверці протягом 10-ти віків протистояли татарським ордам, литовським феодалам, кримським ханам, військам Лжедимитрія, шведам, німецько-фашистським загарбникам. Десять разів вороги знищували, палили і розоряли Новгород-Сіверський. Але кожного разу завдяки архегенетичній силі минулих надбань, сіверяни завзято відбудовували, відроджували свій край для себе і прийдешніх поколінь, плугом і мечем продовжуючи його героїчний літопис.

  Цілий комплекс безцінних архітектурних шедеврів надають дивовижної неповторності місту. Неможливо уявити Новгород-Сіверський без Спасо-Преображенського монастиря, комплексу культових, громадських і господарських споруд XII-XVII століть. Душею і серцем комплексу є Спасо-Преображенський собор, видатна пам’ятка архітектури доби класицизму, споруджений за проектом видатного архітектора Джакомо Кваренги у 1791-1796 роках. Тут знаходиться могила останнього гетьмана України – графа О.К.Розумовського. Відреставрований собор вражає своєю красою і величчю. У 1990 році в архітектурному комплексі колишньої обителі відкрито єдиний не лише в Україні, а і поза її межами історико-культурний заповідник «Слово о полку Ігоревім».

  Зразком оборонного мистецтва XVII століття є збудовані у 1680 році муровані стіни з вежами загальною довжиною 800 м. Улюбленою серед численних відвідувачів є Північна вежа, з висоти якої розгортається чаруючий краєвид деснянських просторів.

  Різноманітні традиції зодчества різних епох демонструють інші численні архітектурні пам’ятки: Успенський собор (XVIII ст.), унікальна пам’ятка дерев’яної архітектури Микільська церква (1760р.), велична Тріумфальна арка (1787р.), споруджена за проектом Джакомо Кваренги, на честь перебування у Новгороді-Сіверському Катерини II.

  Про талант, майстерність зодчих пізніших часів свідчать будівлі Торгових рядів з підвалами і аркадною галереєю на фасаді, колишні купецькі будинки, будівлі чоловічої та жіночої гімназій.

  Значний інтерес становлять сучасні пам’ятники князю Ігорю, літописному Бояну, Ярославні, Богдану Хмельницькому, русичам-захисникам рідної землі, які прикрашають наймальовничіші куточки міста.

  Героїка Великої Вітчизняної війни зафіксована в скульптурній композиції «Жертвам фашизму», яка розташована біля стін Спасо-Преображенського монастиря, перетвореного під час фашистської окупації в концентраційний табір, а в парку ім. Т.Г.Шевченка на Алеї героїв встановлено погруддя дев’ятьох героїв Радянського Союзу, уродженців Новгород-Сіверщини, які удостоєні цього високого звання за мужність і подвиги, проявлені в боротьбі з ворогом під час Великої Вітчизняної війни. Це – В.Є.Акуленко, І.Д.Курганський, А.С. Комоса, Б.О. Майстренко, П.І. Максиміхін, Ф.Н. Радус, І.Т. Тимошенко, П.Д.Шарпило, І.Г.Ященко.

  Святими місцями для міста є стела – пам’ятник воїнам-визволителям, який височить у центрі та багатотисячне поховання військовополонених і новгород-сіверців у районі Покровщини.

  Плідний внесок у вивчення початкового періоду Сіверської землі внесли вчені-археологи Д.Я.Самоквасов, М.В.Воєводський, Б.О.Рибаков, І.П.Підоплічко, О.Н.Мельниковська та багато інших.

  Завдяки своїй унікальній історії та безцінного скарбу пам’яток археології, архітектури, культури місто включене до системи туристсько-краєзнавчих маршрутів “Намисто Славутича”.

  Багато видатних діячів науки, культури, мистецтва здобували освіту в Новгород-Сіверській чоловічій гімназії, що була заснована на початку XIX століття і свого часу вважалася кращою в Малоросії. Серед її випускників К.Д. Ушинський – видатний педагог, засновник педагогічної науки, М.О. Максимович – вчений-енциклопедист, перший ректор Київського університету, вчений-винахідник М.І.Кібальчич, відомі письменники М.Чалий, П.Куліш, Я. Костецький, історик та археолог, професор Д.Я.Самоквасов, скрипаль і композитор Г.А.Рачинський, відомий педагог В.М.Сорока-Росинський, хірург І.В.Буяльський та багато інших. В історії Новгород-Сіверщини – ключ до її неповторності.

  Можливості міста, невичерпані, як не вичерпна глибина його історії. Та попри значні резерви, культурно-історичну цінність, ця земля залишається практично невідомою за межами області.

  Корисні копалини: крейда, пісок, глина

  Територія - 2156 га

  в т.ч.: земель державної власності – 2038,39 га

  земель комунальної власності –

  земель приватної власності – 117,61 га

  Відстань до обласного центру

  шосейним шляхом – 176 км

  залізницею – 287 км

  Через місто проходять:

  - автомобільна дорога державного значення КПП "Миколаївка" – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП "Катеринівка"; - залізнична колія, що сполучає м. Семенівка Чернігівської області та пгт. Терещенська Сумської області.

  На території міста функціонує залізнична станція ”Новгород-Сіверський” Південно-Західної залізниці та надає послуги з перевезення пасажирів та вантажів.

  У 2005 році побудований новий сучасний залізничний вокзал.

  Кількість населення станом на 01.01.2015 -13750

  Місцева рада утворена у 1923 році

  На території міста розташовані такі підприємства:

  ПрАТ ”Новгород-Сіверський сирзавод” , види продукції: масло вершкове, сир сичужний, сир плавлений;

  ПрАТ ”Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів”, види продукції: крейда технічна марки ММ-2, ММС-1, ММС-2;

  ДП ”Новгород-Сіверське лісове господарство”, види продукції: деревина, уздовж розпиляна чи розколота, розділена на частини чи лущена, завтовшки більше 6 мм; вікна та їх рами, двері балконні та їх рами, двері та їх коробки та пороги, з деревини;

  ДП ”Новгород-Сіверський райагроліс”, види продукції: деревина, уздовж розпиляна чи розколота, розділена на частини чи лущена, завтовшки більше 6 мм; вікна та їх рами, двері балконні та їх рами, двері та їх коробки та пороги, з деревини;

  ТОВ ”Новгород-Сіверська торгова компанія”, види продукції: паливні брикети та гранули з деревини;

  ТОВ ”Фабрика технічних та фільтровальних тканин ”Ревтекс” (зареєстровано 12.08.2014 ТОВ ”Харківтехноткань” на базі ПП ”Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика”), види продукції: тканини бавовняні, тканини з хімічних волокон;

  ПП ”Новгород-Сіверський Енергосервіс”, види продукції: послуги з ремонту й техобслуговування трансформаторів, послуги з ремонту й техобслуговування апаратури;

  ПП ”Берест”, види продукції: меблі дерев’яні.

  Основні історичні та історико-архітектурні пам’ятки:

  1. Комплекс Спасо-Преображенського монастиря.

  2. Успенський собор пам’ятка архітектури (17-18ст. – діючий).

  3. Миколаївська церква пам’ятка архітектури (18ст. – діюча).

  4. Тріумфальна арка пам’ятка архітектури (18 ст.).

  5. Торгові ряди та склади пам’ятка архітектури (кінець 18 ст.).

  На території міста функціонують такі культові споруди:

  1. Успенський Собор, вул. Соборна.

  2. Миколаївська Церква, вул. Коротченка, 10.

  3. Спасо-Преображенський монастир, вул. Пушкіна, 1.

  Станом на 01.03.2015 у користуванні Новгород-Сіверської міської ради перебувають пам’ятники, що знаходяться на державному обліку, а саме: 33 пам’ятки історії та культури, 10 – археології.

  Назад  20 Квітня 2018 18:00
  В актовій залі відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради за адресою: вул. Князя Ігоря, 32, м. Новгород-Сіверський, відбудеться публічний звіт міського голови Олега Бондаренка за підсумками діяльності виконавчих органів та депутатів міської ради за 2017 рік. На захід запрошуються мешканці міста, представники ЗМІ, громадських організацій та політичних сил.

  20 Квітня 2018 12:20
  Для оперативного надання громадянам консультацій у сфері виконання судових рішень про стягнення аліментів та про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов'язаних з трудовими правовідносинами, при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області діють телефонні гарячі лінії. Посадові особи, що консультують з даних питань: Ніконова Анна Петрівна, щоденно з понеділка по п'ятницю, від 8:30 до 13.00 години, тел.(0-22)774-515, виконання судових рішень про стягнення аліментів та Олєйнікова Людмила Миколаївна, щоденно з понеділка по п'ятницю, від 8:30 до 13:00 години, тел. (0-22)676-738, виконання судових рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов'язаних з трудовими правовідносинами.

  03 Травня 2017 15:13
  До відома мешканців міста Новгород-Сіверський. З 08 травня 2017 року розпочинається рух міського автобусу за маршрутом: Автостанція – Площа –Покровщина – Дачна. Розклад руху автобусу (ранковий): Автостанція 06 год. 50 хв. - Площа 07 год. 05 хв. - Покровщина 07 год. 35 хв.. - Площа 08 год. 05 хв. - Дачна 08 год. 30 хв.. Розклад руху автобусу (вечірній): Автостанція 17 год. 00 хв. - Площа 17 год. 15 хв.. Покровщина 17 год. 45 хв. - Площа 18 год. 15 хв.. Вартість квитка на проїзд в міському автобусі становить 0.01 грн. Періодичність руху - 1, 2, 3, 4, 5 днях тижня.

  01 Січня 2017 18:17
  Розклад руху потягу Суми-Новгород Сіверський: Потяг №329 м.Суми відправлення 15:42 м.Шостка прибуття 20:17 відправлення 20:40 м. Новгород-Сіверський прибуття 21:25 Потяг №330 м.Новгород-Сіверський відправлення 22:05 м.Шостка прибуття 22:50 відпралення 23:13 м. Суми прибуття 04:10 Потяг курсує по понеділках, середах, четвергах, суботах. Ціна квитків: купе - 142,03 грн. плацкарт - 100,74 грн. Ціни коливаються в залежності від бажання пасажирів отримати білизну,чай.

  01 Липня 2016 14:00
  До відома мешканців міста Новгород-Сіверський. З 01 липня 2016 року розпочав рух міський автобус. Вартість квитка на проїзд в міському автобусі становить 0,01 грн. РОЗКЛАД РУХУ МІСЬКОГО АВТОБУСУ 6 год. 55 хвилин. АТП - Площа; 7 годин 10 хвилин Площа - Радгосп; 7 годин 25 хвилин Радгосп - Площа; 7 годин 40 хвилин Площа - Льонозавод; 7 годиг 55 хвилин Льонозавод -Площа; 8 годин 10 хвилин Площа - АТП. РОЗКЛАД РУХУ МІСЬКОГО АВТОБУСУ 16 годин 55 хвилин АТП - Площа; 17 годин 05 хвилин Площа - Льонозавод; 17 годин 20 хвилин Льонозавод - Площа; 17 годин 35 хвилин Площа - Радгосп; 17 годин 50 хвилин Радгосп - Площа; 18 годин 05 хвилин Площа - АТП.

  Як Ви уявляєте облаштування території перед будівлею міської ради?